Fotografia ślubna jak pracuję

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Moim celem jest zapewnienie Wam dokumentalnej ilustracji dnia ślubu, najpiękniej jak potrafię, naturalnie i bez zbędnego pozowania. Pokazać Wasze emocje, reakcje Waszych bliskich. Zadbać o utrwalenie bukietów, detali i dekoracji.
Dla Was stworzyłem dział z najczęściej zadawanymi pytaniami, i mam nadzieję, że odpowiedzi okażą się pomocne.
Zależy mi na tym aby wszystko było dla Ciebie w 100% jasne i zrozumiałe Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania możesz je zadać w mailu bądź telefonicznie.

FOTOGRAFIA + FILM ILE OSÓB?
Pytacie często jeżeli wybieracie pakiet fotografia + film to ile osób będzie realizowało cały materiał. Pracujemy we dwóch jedna osoba jest odpowiedzialna za reportaż fotograficzny druga zaś za reportaż filmowy.

JAKA JEST CENA?
Zastanawiasz się nad ceną, wiem że jest ona istotnym elementem Twojej decyzji w sprawie wyboru fotografa ślubnego. Rozumiem to doskonale i dlatego też staram się tworzyć indywidualne kolekcje tak aby jak najbardziej dopasować swoją ofertę do oczekiwań przyszłych klientów.
Aby oszczędzić Wasz czas i pieniądze tworzę ofertę jak najbardziej optymalnie tak aby nie wymagała dodatkowej kalkulacji typu: koszty dojazdu, koszty noclegu itp.
Oferta jest modułowa i to od Ciebie w 100% zależy jak będzie wyglądał finalny pakiet.
Po prostu napisz do mnie foto@lukaszpikor.com a wyślę Ci wszystkie informacje jakie potrzebujesz.


ILE ZDJĘĆ OTRZYMAMY?
Liczba wykonanych zdjęć zależy od wielu czynników – m. in. od liczby osób, godzin czasu pracy, rodzaju imprezy. Minimalna ilość to 500 zdjęć, ale ta liczba różni się w zależności od długości mojej pracy i “intensywności” zabawy 🙂 . Zawsze staram się oddać jak najwięcej zdjęć. Nie czuję potrzeby kasowania zdjęć aby było dokładnie tyle co w umowie. To Wasza pamiątka 🙂


ILE CZASU POŚWIĘCISZ NAM NA SESJĘ PLENEROWĄ W INNYM DNIU?
Uwielbiam pracować na sesjach plenerowych. Dlatego też zawsze zachęcam do zrealizowania pleneru w innym dniu 🙂 Sesja przeważnie trwa od 3 do 5 godzin, jednak ja osobiście nie lubię ograniczać czasu jej trwania. Możemy zmieniać lokalizację i robić zdjęcia w różnych miejscach. Ale zawsze pracujemy tak długo aż będę miał pewność że mam dobry materiał zdjęciowy 🙂


JAK Z CZASEM PRACY PODCZAS ZAGRANICZNEJ SESJI PLENEROWEJ?
W dzisiejszych czasach świat stoi otworem i zorganizowanie zagranicznej sesji plenerowej nie wymaga wielkiego zaangażowania oraz nie jest kosztowne. Na sesję zagraniczną poświęcę Wam tyle czasu ile będzie potrzeba 🙂


CZY WYKONUJESZ SESJE NARZECZEŃSKIE?
Tak 🙂 Jednak ze względu na specyfikę pracy większość sesji wykonuję w dniach od poniedziałku do piątku.


NA JAKIM SPRZĘCIE PRACUJESZ?
W swojej pracy zaufałem linii top produktów dla profesjonalnych fotografów firmy NIKON.

Dwie pełnoklatkowe profesjonalne lustrzanki oraz cała walizka bardzo jasnych obiektywów. Sprzęt pozwala mi pracować w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych, zabytkowe kościoły itp. bez użycia lampy błyskowej ( często w zabytkowych obiektach nie wolno uzywać FLASHa )
Oczywiscie posiadam lampy błyskowe i lampy oświetlenia ciągłego LOWEL idlight uwielbiam klimat tego źródła światła.


CZY OFERUJESZ RABATY CENOWE NP. POZA SEZONEM LUB W INNYM DNIU NIŻ SOBOTA?
Czasami zniżki są dostępne. Jeśli masz pytania w kwestiach budżetowych, skontaktuj się ze mną z pewnością znajdziemy przysłowiowy “złoty środek”. Pakiet zdjęcia + film na pewno zaproponujemy w fajnej ofercie.

KIEDY I JAK REZERWOWAĆ U CIEBIE TERMIN?
Najlepiej jak najwcześniej 🙂 A serio termin na 100% rezerwuje podpisanie umowy. Im bliżej do daty ślubu tym mniejsza szansa na to aby termin był wolny. Dostaję mnóstwo zapytań o ofertę .Często zdarza się że klienci kontaktują się po miesiącu od otrzymania oferty a termin jest już zajęty. Niestety nie mogę trzymać terminu bez podpisania umowy, w razie rezygnacji z moich usług zostałbym w tym dniu bez pracy. Proszę mnie zrozumieć. Nie zwlekaj